02.10.20 Koolitus Eesti Maaülikooli videosilla vahendusel BigBlueButton keskkonnas.
Korraldaja: Eesti Maaülikool
Õpiväljundid: Koolitusel osalenu omab teadmisi enimlevinud toidupatogeenidest ja nende olulisusest ning ohjamise võimalustest, on tutvunud toidust ja tootmiskeskkonnast proovide võtmise ja proovivõtuplaanide koostamise põhimõtetega.
Sisu ja ajakava
Käsitletavad teemad:
– Toidupatogeenide olulisus
– Näiteid haigusjuhtumitest ja haiguspuhangutest
– Salmonella spp. toidupatogeenina
– Listeria monocytogenes toidupatogeenina
– Campylobacter spp. toidupatogeenina
– Toitlustamisel olulised toidupatogeenid
– Proovide võtmise üldpõhimõtted
Ajakava:
10.00 – 11.30 õppetöö
11.30 – 12.00 paus
12.00 – 13.30 õppetöö
13.30 – 13.45 paus
13.45 – 15.15 õppetöö
Õppejõud: Mati Roasto, Eesti Maaülikooli professor, dr (vet-med), veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toiduhügieeni ja rahvatervise õppetooli juhataja
Sihtrühm ja registreerimine:
Täienduskoolitus toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm toiduohutuse valdkonnas“ raames, läbiviimist toetab Euroopa Liit.
Täienduskoolitus on sihtrühmale tasuta (kui vähese tähtsusega abi määr ei ole ületatud). Tegemist on vähese tähtsusega abiga, abisumma on 120 eurot ühe osaleva inimese kohta. Ettevõtte vähese tähtsusega abi (VTA) vaba jääki saab kontrollida veebilehelt https://www.rahandusministeerium.ee/et/riigiabi
Täienduskoolituse puhul toetatakse põllumajandustoodete tootmise, töötlemise või turustamisega ning põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemisega, sealhulgas toidu valmistamise või töötlemisega, seotud või nimetatud tegevusega tegelevat füüsilisest isikust ettevõtjat ja tema töötajat, eraõigusliku juriidilise isiku osanikku, aktsionäri, liiget, juhtorgani liiget ja tema töötajat ja toidu valmistamise või töötlemisega tegelevat avalik-õigusliku juriidilise isiku juhtorgani liiget või töötajat.