26.03.21 Maaülikooli videosilla vahendusel BigBlueButton (BBB) keskkonnas.
Korraldaja: Eesti Maaülikool
Õpiväljundid: Koolitusel osalenu on saanud põhjaliku ülevaate L. monocytogenes’e olulisusest tootmishügieeni ja toiduohutust mõjutava faktorina ja teab selle peamisi ohje- ning ennetamise meetmeid; tunneb L. monocytogenes’e suhtes tootmishügieeniproovide võtmise meetodeid ning oskab neid rakendada ja hinnata; on teadlik L. monocytogenes’e suhtes kestvuskatsete tegemise põhimõtetest, analüüsimeetoditest ning oskab analüüside tulemusi hinnata.
Sisu ja ajakava
Käsitletavad teemad:
L. monocytogenes toidupatogeenina
L. monocytogenes haiguspuhangute näiteid
L. monocytogenes ohjemeetmed
L. monocytogenes’e suhtes proovide võtmine
Laboratoorsete analüüsitulemuste tõlgendamine
L. monocytogenes probleemide ennetamine
Ajakava:
10.00 – 11.30 õppetöö
11.30 – 12.00 paus
12.00 – 13.30 õppetöö
13.30 – 13.45 paus
13.45 – 15.15 õppetöö
Õppejõud: Mati Roasto, Eesti Maaülikooli professor, dr (vet-med), veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toiduhügieeni ja rahvatervise õppetooli juhataja
Sihtrühm ja registreerimine:
Täienduskoolitus toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm toiduohutuse valdkonnas“ raames, läbiviimist toetab Euroopa Liit.
Täienduskoolitus on sihtrühmale tasuta (kui vähese tähtsusega abi määr ei ole ületatud). Tegemist on vähese tähtsusega abiga, abisumma on 120 eurot ühe osaleva inimese kohta. Ettevõtte vähese tähtsusega abi (VTA) vaba jääki saab kontrollida veebilehelt https://www.rahandusministeerium.ee/et/riigiabi
Ettevõtetel, kelle VTA on täitunud, on võimalik esitada enne koolituse toimumist riigiabi taotlus (vormi saab koolituse korraldajalt). Riigiabi taotluse alusel hüvitab PRIA (tulenevalt ettevõtte suurusest) 50-70% koolituse maksumusest ning ülejäänud summa tuleb tasuda osalejal/ettevõttel endal.
Täienduskoolituse puhul toetatakse põllumajandustoodete tootmise, töötlemise või turustamisega ning põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemisega, sealhulgas toidu valmistamise või töötlemisega, seotud või nimetatud tegevusega tegelevat füüsilisest isikust ettevõtjat ja tema töötajat, eraõigusliku juriidilise isiku osanikku, aktsionäri, liiget, juhtorgani liiget ja tema töötajat ja toidu valmistamise või töötlemisega tegelevat avalik-õigusliku juriidilise isiku juhtorgani liiget või töötajat.